Home / Bejca do drewna w matowych kolorach

Bejca do drewna w matowych kolorach

Bejca do drewna marki Moose Färg jest wyjątkowo łatwa w użyciu i zapewnia szybkie i ładne rezultaty

Bejca do drewna ma w porównaniu do lakieru dwie ogromne zalety. Przede wszystkim pozwala na regulowanie stopnia nawilżenia. Oznacza to, że jeśli do bejcy dostanie się woda, to może ona się z niej również wydostać. Nie zostanie zatrzymana wewnątrz, jak to ma miejsce w przypadku lakieru. Ponadto bejcę zewnętrzną Moose Färg można nakładać bezpośrednio na oszlifowaną powierzchnię. Warstwa gruntująca nie jest potrzebna, a to pozwoli zaoszczędzić Ci nie tylko czas, ale także pieniądze!

Bejca zewnętrzna Moose Färg jest całkowicie matowa, a struktura słojów drewna pozostaje dobrze widoczna. Warto podkreślić także, że zapewnia ona ochronę przed promieniowaniem UV oraz wpływem czynników atmosferycznych. Zawarty w bejcy olej lniany dodatkowo konserwuje drewno. To wszystko sprawia, że jest to idealny produkt w przypadku ogrodzenia i boazerii, ale także altanki czy mebli ogrodowych. Bejca w kolorze, bezbarwna czy półprzezroczysta? Z Moose Färg wszystkie te opcje są możliwe. Sprawdź sam!

Różne typy bejc Moose Färg

Jeśli chcesz kupić bejce online, to jesteś pod właściwym adresem. Możesz sam wybrać jaki typ naszego produktu najbardziej Cię interesuje: w kolorze, półprzezroczysty czy całkowicie bezbarwny. Każdy rodzaj może zostać zastosowany na dowolnej powierzchni drewnianej. Sprawdzi się także w przypadku już zaimpregnowanego drewna oraz jeśli zostało ono poddane wcześniej jakiejkolwiek obróbce. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi wskazówkami poniżej. Dla każdego rodzaju drewna znajdującego się na zewnątrz nasza bejca będzie stanowiła dobry sposób na przedłużenie jego żywotności. Nie ma znaczenia czy chodzi o ogrodzenie, szopkę czy drewniane meble. Jeśli chcesz się cieszyć ich pięknem jak najdłużej, to bejce Moose Färg Ci w tym pomogą.

Wszystkie rodzaje naszej bejcy możesz zastosować na dowolnym typie drewna. Nadaje się także do drewna impregnowanego i takiego, które zostało poddane wcześniejszej obróbce.

Chcesz zamówić bejcę zewnętrzną Moose Färg w dowolnym kolorze? Sprawdź tutaj

Paleta kolorów

Instrukcje użycia bejcy Moose Färg

O ile powierzchnia zostanie wcześniej dobrze przygotowana, to samo bejcowanie przebiega bardzo szybko. Wszystko, czego potrzebujesz, to bejca Moose Färg, malarska taśma maskująca, ekologiczne mydło, np. z oleju lnianego (do odtłuszczenia drewna w przyjazny dla środowiska sposób) i papier ścierny.

Pierwszy krok to dokładne przyjrzenie się powierzchni i usunięcie wszystkich luźnych pozostałości lakieru. Możesz w tym celu użyć przyjaznego dla środowiska mydła z oleju lnianego Polarsken. Jeśli powierzchnia będzie wolna od brudu i odtłuszczona, to warstwa bejcy będzie lepiej do niej przylegać. Najważniejsze jest, żeby spodnia warstwa się nie łuszczyła. Moose F bardzo dobrze przylega do powierzchni, ale jeśli pod spodem farba będzie się rozwarstwiać, to efekt nie będzie trwały.

Po usunięciu zabrudzeń oraz ewentualnych pozostałości farby możesz (ale nie musisz) wyszlifować powierzchnię. Bardzo ważne jest, aby zostało to zrobione starannie, dzięki czemu bejca będzie dobrze przylegała do powierzchni. Zapewni to również ładniejszy i gładszy efekt.

Teraz nadszedł czas na nałożenie pierwszej, bazowej warstwy bejcy Moose Färg. Stosowanie podkładu nie jest konieczne, ponieważ bejca Moose Färg jest swoim własnym podkładem. Po wyschnięciu warstwy bazowej możesz nałożyć warstwę wykończeniową.

Sprawdź dostępne kolory naszej bejcy do drewna Sprawdź tutaj

Oddychające bejce do drewna Moose Färg

Bejca do drewna Moose Färg nie powoduje tworzenia się grubej warstwy na powierzchni drewna, dzięki czemu nie łuszczy się. Bejcę można nakładać bezpośrednio na drewno, nie ma konieczności stosowania podkładu. Bejca jest swoim własnym podkładem. Nawet jeśli drewno było wcześniej bejcowane lub pomalowane, to nie stanowi to żadnego problemu. Bejca Moose Färg jest rozcieńczalna w wodzie, przyjemnie pachnie i wchłania się w drewno.

Bejca do drewna także w wersji przezroczystej i półprzezroczystej

W naszej ofercie mamy także przezroczystą bejcę Storuman Skydd. Jej zastosowanie pozwala na wydobycie naturalnego koloru drewna, a jednocześnie gwarantuje, że słoje drewna pozostaną dobrze widoczne. Ponadto, z naszym produktem drewno jest chronione przed wchłanianiem wilgoci. Należy pamiętać, że bejca Storuman Skydd jest całkowicie bezbarwna, więc efekt w znacznym stopniu zależy od samego koloru drewna.

Kup przezroczystą bejcę Storuman Skydd tutaj

Dla uzyskania naturalnego i “zmytego” rezultatu (nazywanego również efektem “wash” albo “beach look”) można użyć naszej półprzezroczystej bejcy Dimma. Jest ona dostępna zarówno w wersji białej, jak i kolorowej. W przypadku tej farby liczba zastosowanych warstw określa ostateczny kolor.

Sprawdź dostępne kolory bejcy Dimma w tym miejscu

Całkowicie matowa bejca do drewna

Bejce Moose Färg są przeznaczone przede wszystkim do użytku zewnętrznego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować je także wewnątrz pomieszczeń. Świetnie sprawdzą się również w przypadku zadaszenia werandy czy domku ogrodowego. Produkty marki Moose Färg są wyjątkowo przyjazne w użytku, ponieważ są rozcieńczane w wodzie i nie zawierają rozpuszczalników.

bejca do drewna

Możesz tworzyć swoje własne kombinacje kolorów farb Moose Färg.

Jeśli zależy Ci na osiągnięciu wyjątkowego koloru, możesz spróbować dodać do naszej farby dowolny rozcieńczany w wodzie pigment albo wymieszać ze sobą dwa kolory naszej bejcy. Wśród naszych klientów wyjątkową popularnością cieszy się bejca w kolorze perłowa szarość (Kiruna Grå). Na specjalne życzenie i za dopłatą, możemy przygotować dla Ciebie inny kolor. Pamiętaj, że rezultatem będzie zawsze całkowicie matowa farba.

Sprawdź dostępne kolory

Pamiętaj, że kolor widoczny na komputerze w dużym stopniu zależy od ustawień Twojego monitora. Zachęcamy do przyjrzenia się zamieszczonym na naszych stronach zdjęciom. Widoczny jest tam efekt przy różnym padaniu promieni słonecznych i o różnej porze dnia.

Farby Moose Färg opierają się na starożytnej szwedzkiej recepturze, która wykorzystuje naturalne surowce, takie jak pigment ziemny. Te pigmenty zapewniają naszym bejcom szczególnie piękne kolory. Odwieczna receptura gwarantuje wyjątkowy matowy wygląd.

Potrzebujesz osobistej porady? Wyślij nam e-mail: [email protected]

Zobacz również instrukcję wideo

Złóż wniosek o naszą bezpłatną kartę kolorów.