Home / Farba do wnętrz: wskazówki

Farba do wnętrz: wskazówki

Farba Moose F jest przeznaczona do drewna i świetnie sprawdzi się do malowania wewnątrz. Np. w przypadku paneli sufitowych albo paneli ściennych czy boazerii. Ponadto farba Moose F jest także dobrym rozwiązaniem do malowania… ścian. Aby uzyskać ładny nieprzezroczysty efekt, zazwyczaj wystarczy nałożyć 2 warstwy. Naszą farbę można nakładać bezpośrednio na podłoże, co bardzo ułatwia cały proces. Stosowanie podkładu nie jest konieczne, ponieważ farba Moose Färg F jest równocześnie podkładem. Na tej stronie znajdziesz kilka cennych wskazówek dotyczących stosowania naszych farb we wnętrzach.

Kup farbę Moose F tutaj

półprzezroczysta farba do wnętrz

Pokój dziecięcy pomalowany półprzezroczystą farbą do wnętrz Dimma w kolorze Vit

Wskazówki dotyczące malowania podłoży innych niż drewno

Zarówno tapetę, jak i farbę strukturalną można pokryć na nowo farbą Moose Färg, a końcowy efekt kolorystyczny będzie oszałamiający. Struktura powierzchni pozostanie w takim wypadku nadal dobrze widoczna. Nasza farba do wnętrz zapewnia uzyskanie pięknego matowego efektu, który jest dużo lepszy niż w przypadku farby wapiennej czy kredowej. Farba Moose Färg F jest odporna na rozmazywanie. Jednak szorowanie to już o jeden krok za daleko — nie rób tego.

Farba do wnętrz Moose Färg wydobędzie piękno ścian pokrytych stiukiem. Zastosowanie tak zwanej farby gruntującej lub farby izolacyjnej pomoże zapobiec “zassaniu się” farby w sztukaterię. W dalszej perspektywie pozwoli to także uniknąć niepotrzebnej pracy. Ten zabieg jest zalecany również w przypadku innych rodzajów farb.

Glina, płyta gipsowa czy ceramika także stanowią doskonałą bazę dla wszystkich rodzajów farb Moose F. Przetestuj ją na przykład na doniczkach, a efekt na pewno Cię zaskoczy.

Farba do wnętrz: malowanie drzwi i schodów

Farba Moose Färg RDM nadaje drzwiom piękne kredowo-matowe wykończenie, nieznacznie bardziej matowe, niż przy zastosowaniu farby wapiennej czy kredowej. Do nakładania farby zawsze używaj pędzla i upewnij się, że malowana powierzchnia ma szansę dobrze wyschnąć. Pamiętaj także, żeby przed nałożeniem farby odpowiednio przygotować powierzchnię: umyj ją (na przykład przy użyciu naszego mydła Moose Polarsken) i wyszlifuj, wykorzystując w tym celu papier ścierny o odpowiedniej granulacji.

Jeżeli planujesz pomalować podłogę lub schody, to odradzamy stosowanie tylko farby Moose Färg F. Nie jest ona bowiem wystarczająco odporna na ścieranie. Niemniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby pokryć takie powierzchnie ładnym kolorem, a potem zabezpieczyć je przy użyciu lakieru TOPP, który stanowi idealną warstwę nawierzchniową. Połączenie obu produktów gwarantuje piękny i trwały efekt.

Farba Moose F nie jest przeznaczona do gładkich, twardych powierzchni, dlatego doradzamy, aby nie stosować jej na przykład na lśniących ścianach.

Do malowania płaskich powierzchni, użyj wałka z owczej skóry. To pozwoli szybko nałożyć farbę i zagwarantuje równomierny efekt. Jeśli chcesz uzyskać dekoracyjny rozmazany efekt, można zastosować pędzel typu ławkowiec albo gąbkę. Do malowania mebli wystarczy zwykły pędzel.

Więcej na temat farby Moose F dowiesz się tutaj.

farba do wnętrz

Salon pomalowany przy użyciu farby Moose F w kolorach: Norrland Vit i Sommarblå

Farba do wnętrz — jak długo farba musi schnąć?

Temperatura i wilgotność powietrza odgrywają dużą rolę w procesie schnięcia farby. Produkty Moose Färg dosyć szybko po nałożeniu wyglądają na całkiem suche, ale w rzeczywistości potrzebują czasu, żeby pozbyć się całej wilgoci. Farba musi kompletnie wyschnąć, zanim powierzchnia będzie gotowa do użytku. W temperaturze pokojowej może to potrwać do tygodnia.

Przechowywanie i czyszczenie

Farby Moose Färg możesz łatwo usunąć z Twoich rąk, ubrań czy pędzli przemywając je wodą z dodatkiem odrobiny mydła, na przykład: Moose Polarsken. Zrób to tak szybko, jak to tylko możliwe. Jeśli farba wyschnie, to będzie trudniej zmyć ją z wymienionych powierzchni. Z kolei, jeżeli jest nadal świeża, nie będzie to stanowiło żadnego problemu.

Jeżeli pojemnik z farbą Moose Färg jest nadal zamknięty, to nadaje się ona do użytku przez co najmniej rok od zakupu. Przechowuj farbę w niskiej temperaturze, ale nie niższej niż 5° C. Farba nie może w żadnym wypadku ulec zamrożeniu! Zwłaszcza po otwarciu i użyciu bardzo ważne jest, aby przechowywać farbę w niskiej temperaturze. Im zimniej, tym lepiej, o ile temperatura nie spada poniżej 5 ° C. Wtedy wzrasta szansa na to, że farba ulegnie uszkodzeniu, szczególnie jeśli zamarznie.

Podczas malowania zalecamy przelewać porcje farby do słoika (lub innego pojemnika) i to w nim zanurzać pędzel. Takie rozwiązanie zapobiega przedostaniu się bakterii do farby, jej rozwojowi i w konsekwencji uszkodzeniu farby. Nie zapominajmy, że jest to produkt w pełni naturalny i należy być szczególnie ostrożnym.

Farba do wnętrz to coś dla Ciebie? Kliknij tutaj

Potrzebujesz osobistej porady? Wyślij nam e-mail: [email protected]

Zobacz również instrukcję wideo

Złóż wniosek o naszą bezpłatną kartę kolorów.