Home / Farby ekologiczne Moose Färg

Farby ekologiczne Moose Färg

Farby ekologiczne Moose Färg produkujemy z najwyższą troską zarówno o użytkownika, jak i środowisko. Oryginalna receptura naszej farby ekologicznej opierała się na bazie żyta, pszenicy, oleju lnianego, wody i naturalnych barwników. Dlatego naszą naturalną farbę Moose S nadal tworzymy przy wykorzystaniu tych samych składników.

Oczywiście farby Moose F i Moose RDM zostały nieco zmodyfikowane. Olej lniany jest bardziej reaktywny, dzięki czemu może lepiej sprostać nowoczesnym oczekiwaniom. Obie farby można wykorzystać do malowania gładkich powierzchni. Podczas gdy farba Moose S jest idealnym rozwiązaniem do malowania szorstkiego i surowego drewna, które często jest wykorzystywane do elementów budowli ogrodowych.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz kupić naszą farbę naturalną

farby ekologiczne

Naturalna farba Moose Färg w kolorze Falu Röd

Farby ekologiczne Moose Färg są łatwe w użyciu i gwarantują trwały efekt

Charakterystyczny pigment, który wchodzi w skład czerwonej farby Moose Färg, jest wykorzystywany już od 1255 roku. Początkowo olej lniany nie był dodawany do farby. Aktualna wiedza na temat technologii i malowania została wykorzystana w celu udoskonalenia tradycyjnej receptury.

Wszystkie farby Moose Färg są bardzo proste w użyciu. Ponieważ jest to farba na bazie wody, bez problemu usuniesz ewentualne plamy ze skóry oraz odzieży. Wystarczy w tym celu odrobina letniej wody z dodatkiem (naturalnego) mydła. Także rośliny i warzywa w Twoim ogrodzie nie będą narażone na szkodliwe działanie w przypadku kontaktu z naszą farbą. W farbie bazowej nie występują żadne lotne związki, a zawartość metali ciężkich (takich jak ołów) jest oczywiście zerowa. Mimo że nasze farby ekologiczne są w pełni biodegradowalne, nie zalecamy spłukiwania ich nadmiaru z puszki bezpośrednio do kanalizacji. Sugerujemy poczekać, aż farba wyschnie, a potem będziesz mógł wyrzucić puszkę do zwykłego pojemnika na odpady.

Stulecia doświadczenia gwarantują wyjątkową trwałość. Farba nie tworzy grubej warstwy na malowanej powierzchni, dzięki czemu drewno może swobodnie oddychać w zależności od poziomu wilgotności w atmosferze. Dzięki tej otwartej strukturze, farby ekologiczne Moose Färg nie łuszczą się (lub zdarza się to bardzo rzadko) ani nie odchodzą od drewna, nawet gdy na powierzchni pojawiają się pęknięcia.

 

 

Pielęgnacja farb naturalnych: nie ma konieczności szlifowania

Powierzchnie pomalowane przy użyciu farb Moose Färg nie wymagają wiele konserwacji. W zależności od lokalizacji powinno to mieć miejsce ok. jeden raz na pięć lat. Przed nałożeniem nowej warstwy wystarczy po prostu przemyć powierzchnię przy użyciu wody z mydłem. Zazwyczaj wystarczy w tym celu użyć zwykłego węża ogrodowego i małej szczotki. Po czyszczeniu można od razu nałożyć nową warstwę farby. Nie ma konieczności wcześniejszego szlifowania. Po dokładnym wyschnięciu powierzchnia pozostanie w dobrej kondycji na kolejne 5-7 lat. Jeśli masz problemy z tworzeniem się grzyba lub pleśni, zapoznaj się z naszymi wskazówkami tutaj.

Sprawdź farby ekologiczne marki Moose Färg

 

farby ekologiczne

Farba naturalna w kolorze Vasa Svart

Farby ekologiczne Moose Färg są dostępne w pięknych naturalnych kolorach:

  • Falu RödSzwedzka czerwieńMoose Färg Falu Röd (Szwedzka czerwień)
  • Vasa SvartGłęboka czerńMoose Färg Vasa Svart (Głęboka czerń)
  • BlytungsgråOłowiana szarośćMoose Färg Blytungsbrå (Ołowiana szarość)
  • Skiffer GråPopielatyMoose Färg Skiffer Grå (Popielaty)
  • Kiruna GråPerłowa szarośćMoose Färg Kiruna Grå (Perłowa szarość)
  • SommerblåLetni błękitMoose Färg Sommerblå (Letni błękit)
  • Bohus BlåSzwedzki błękitMoose Färg Bohus Bla (Szwedzki błękit)
  • Ljus BlåJasnoniebieskiMoose Färg Ljus Blå (Jasnoniebieski)
  • Victoria GrönCiemnozielonyMoose Färg Victoria Grön (Ciemnozielony)
  • Dalarna GrönSzwedzka zieleńMoose Färg Dalarna Grön ( Szwedzka zieleń)
All Moose Färg colors »

 

Potrzebujesz osobistej porady? Wyślij nam e-mail: [email protected]

Zobacz również instrukcję wideo

Złóż wniosek o naszą bezpłatną kartę kolorów.