Home / Konserwacja drewna z Moose Färg: wydobywamy z drewna to, co najlepsze

Konserwacja drewna z Moose Färg: wydobywamy z drewna to, co najlepsze

Produkty do konserwacji drewna Moose Färg są ekologiczne i nie zawierają rozpuszczalników

Jeżeli konserwacja drewna spędza Ci sen z powiek, to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Zależy Ci na tym, by drewno jak najdłużej zachowało ładny kolor oraz pozostało wodoodporne? Przetestuj bezbarwny przezroczysty środek do konserwacji drewna Storuman Skydd. Tak jak pozostałe produkty z serii Moose Färg, również ten środek ma na celu podkreślenie struktury drewna oraz ochronę przez niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dlatego chroni powierzchnię przed przenikaniem wody, ale nie zmienia jej wyglądu. Drewno zachowuje swój charakter. Ten produkt polecamy szczególnie do stosowania na powierzchnie nienarażone na promieniowanie UV. Jest więc idealny w przypadku drewnianego sufitu sypialni, ale także ganku czy altany.

Chcesz kupić bezbarwny przezroczysty środek do konserwacji drewna Moose Färg?

Sprawdź ceny tutaj: Moose Färg Storuman Skydd

Konserwacja drewna znajdującego się na zewnątrz? W takim wypadku sugerujemy Pansar.

Ten środek skutecznie zapobiega nie tylko starzeniu się drewna, ale także gniciu i tworzeniu się pleśni. Moose Färg Pansar idealnie sprawdzi się w celu ochrony drewna na boazerię, ogrodzenie, taras, ale także meble.

Szukasz bezbarwnego środka do konserwacji drewna znajdującego się na zewnątrz?

Odkryj produkt: Moose Färg Pansar

 

konserwacja drewna

Środek Pansar zastosowany na ogrodzenie

Konserwacja drewna z produktami Moose Färg: nie tworzą na drewnie warstwy lakieru, zamiast tego wydobywają jego strukturę

Kropelki substancji Storuman Skydd wnikają w pory drewna i twardnieją w środku. To sprawia, że nie zmywa się z powierzchni. Zamiast tego zapewnia trwały efekt, ochronę przed warunkami atmosferycznymi i spowalnia starzenie się drewna. Produkty marki Moose Färg działają znacznie dłużej niż olej do drewna. O ile olej służy do pokrycia drewna ochronną warstwą, to nasze produkty przenikają do jego struktury.

Zarówno Storuman Skydd, jak i Pansar nie zawierają (prawie żadnych) rozpuszczalników, co sprawia, że praca z nimi jest bardzo przyjemna: przyjazna dla nas i dla środowiska. Konsystencja produktów jest dość gęsta (przypomina jogurt), dzięki czemu są bardzo łatwe w dozowaniu. Na początku widzisz, ile produktu nałożyłeś, a potem powoli wnika on w drewno.

Jeżeli chcesz kupić środki do konserwacji drewna Moose Färg, zajrzyj tutaj

Podstawowy wariant to bezbarwny przezroczysty środek do konserwacji drewna Storuman Skydd. Oczywiście, możesz także wybrać wersję tego produktu w kolorze. Nasi klienci często wybierają farbę Norrland Vit (Śnieżnobiała), a potem dla osiągnięcia ładnego kontrastu, zestawiają ją z innymi oferowanymi przez nas kolorami:

 • Falu RödSzwedzka czerwieńMoose Färg Falu Röd (Szwedzka czerwień)
 • Vasa SvartGłęboka czerńMoose Färg Vasa Svart (Głęboka czerń)
 • BlytungsgråOłowiana szarośćMoose Färg Blytungsbrå (Ołowiana szarość)
 • Skiffer GråPopielatyMoose Färg Skiffer Grå (Popielaty)
 • Kiruna GråPerłowa szarośćMoose Färg Kiruna Grå (Perłowa szarość)
 • SommerblåLetni błękitMoose Färg Sommerblå (Letni błękit)
 • Bohus BlåSzwedzki błękitMoose Färg Bohus Bla (Szwedzki błękit)
 • Ljus BlåJasnoniebieskiMoose Färg Ljus Blå (Jasnoniebieski)
 • Victoria GrönCiemnozielonyMoose Färg Victoria Grön (Ciemnozielony)
 • Dalarna GrönSzwedzka zieleńMoose Färg Dalarna Grön ( Szwedzka zieleń)
 • Amål GrönJasnozielonyMoose Färg Amål Grön (Jasnozielony)
 • Skåne GulSzwedzka żółćMoose Färg Skåne Gul (Szwedzka żółć)
 • Ljus GulJasnożółtyMoose Färg Ljus Gul (Jasnożółty)
 • GräddeZłamana bielMoose Färg Grädde (Złamana biel)
 • Norrland VitŚnieżnobiałyMoose Färg Norrland Vit (Śnieżnobiały)
 • Visby BrunDark Brown

Możesz również wybrać farbę Moose Dimma, mocniej zabarwioną wersję, która nazywana jest także farbą typu “whitewash”.

Na sklejkę i inne luźne podłoża włókniste Moose Färg należy nakładać nierozcieńczony. W przypadku tarcicy i struganego drewna trzeba dodać odrobinę wody podczas pierwszego zabiegu, aby zapewnić skuteczną konserwację. Po nałożeniu pierwszej wartswy poczekaj aż dokładnie wyschnie, tak aby było wyraźnie widoczne, które części należy  pomalować ponownie.

Kolejne zabiegi są proste: obróbka ścierna nie jest konieczna

W przypadku transparentnego produktu, jakim jest Moose Färg Storuman Skydd, konieczna jest regularna pielęgnacja. Powierzchni nie uda się uchronić przed starzeniem, jeśli będzie wystawiona na bezpośrednie działanie słońca. W najgorszym wypadku ponowna konserwacja będzie konieczna już po roku. Dotyczy to zwłaszcza powierzchni leżących na płasko, które wystawione są na promienie słoneczne niemal cały dzień. Wtedy ponowna aplikacja środka do konserwacji drewna Storuman Skydd wymagana jest raz w roku (a czasem nawet częściej).

Środek konserwacyjny Pansar gwarantuje długotrwałe efekty. Pansar 1+2 zapewnia ok. 10-15 lat odporności na działanie wody, także w sytuacji, kiedy drewno jest wystawione na działanie słońca.

Olej znajdujący się w produkcie Moose Färg będzie w ciągły sposób zwiększał trwałość drewna i zapobiegał nadmiernemu wnikaniu wody, chroniąc je w ten sposób przed gniciem i pleśnią. Działanie środka Storuman Skydd można porównać do kremu do opalania: aby zagwarantować efekty, kolejne warstwy muszą być nakładane regularnie. Wyjątek stanowią powierzchnie znajdujące się w zaciemnieniu lub wewnątrz. Bezbarwny środek do konserwacji drewna Storuman Skydd można stosować w taki sam sposób, jak farbę Moose F, ale wymaga on więcej konserwacji. Doskonale nadaje się do stosowania na zewnątrz, ale sprawdzi się także w przypadku boazerii wewnętrznej. Środek do konserwacji drewna Moose Färg Storuman Skydd można zawsze pomalować inną farbą. Z kolei Pansar nie powinien być ponownie malowany. To gwarantuje lepsze rezultaty.

Konserwacja drewna w przypadku cedru kanadyjskiego albo sosny oregońskiej

Wystawiony na wiatr i niepogodę, cedr kanadyjski szybko się starzeje. Staje się srebrzysto-szary, a potem zaczyna czernieć. To z kolei sprawia, że drewno traci na urodzie. Dzięki produktom do konserwacji drewna Moose Färg proces starzenia zostaje spowolniony, a pomalowana powierzchnia dłużej zachowuje swój unikalny wygląd. Produkty Moose Färg są idealne do stosowania w przypadku cedru kanadyjskiego.

Aby kupić produkt do konserwacji drewna Moose Färg, zajrzyj do naszego sklepu

Potrzebujesz osobistej porady? Wyślij nam e-mail: [email protected]

Zobacz również instrukcję wideo

Złóż wniosek o naszą bezpłatną kartę kolorów.