Home / Malowanie mebli drewnianych

Malowanie mebli drewnianych

Malowanie mebli drewnianych

Czasem nowa warstwa farby na starym meblu może tchnąć w niego nowe życie i zmienić w centralny punkt Twojego domu. Malowanie mebli drewnianych to także relaksujące zajęcie. Przy odrobinie wysiłku zmienisz staroć w prawdziwy eksponat, który będzie ozdobą Twojego mieszkania przez lata. Bez znaczenia czy chcesz pomalować meble znajdujące się w domu, czy na zewnątrz, farba Moose Färg RDM będzie stanowiła świetne rozwiązanie. Ta farba jest przeznaczona do twardego i gładkiego drewna, takiego jak: ramy, drzwi czy meble właśnie.

Zamów farbę RDM tutaj

Dzięki dużej zawartości części stałych farba RDM gwarantuje dokładne krycie na gładkich powierzchniach. Z tego samego powodu jest też idealnym produktem do malowania powierzchni, które są często dotykane. Inną korzyścią wynikającą z korzystania z farby RDM jest to, że nie pozostawia ona śladów pędzla i szybko wysycha, gwarantując ładny matowy efekt i kredowy wygląd. Planujesz pomalować meble ogrodowe? W takim wypadku wybierz farbę Moose F.

Jeżeli nie potrzebujesz malować mebli, ale chcesz je odpowiednio zabezpieczyć, skorzystaj w tym celu z naszego środka do konserwacji drewnianych mebli: Pansar. Jego użycie powoduje, że na powierzchni mebli tworzy się wodoodporna warstwa. Drewno nadal będzie ulegać naturalnemu odbarwieniu, ale będzie dużo łatwiejsze w pielęgnacji i nie będzie wchłaniać wody.

Pansar gwarantuje utworzenie się wodoodpornej warstwy, która będzie chronić drewno przez kolejne 10-15 lat.

Pomaluj meble z farbą Moose RDM

Moose RDM to idealna farba do mebli, ponieważ przeznaczona jest do gładkich powierzchni, twardego buku, twardego i już lakierowanego drewna. Zanim zaczniesz malować drewno, ważne jest, żebyś upewnił się, czym zostało ono wcześniej zabezpieczone. Jest sposób jak to szybko sprawdzić. Nałóż na mebel, który chcesz malować kroplę terpentyny. Jeżeli w tym miejscu powstanie jasna plama, to drewno zostało już zabezpieczone warstwą oleju lub wosku. Jeżeli natomiast drewno nie zmieni się pod wpływem działania terpentyny, to oznacza, że drewno zostało wypolerowane albo pokryte lakierem.

Planujesz pomalowa swoje drewniane meble? Zamów farbę RDM tutaj

Malowanie mebli drewnianych – przygotowanie

Aby zapewnić dobre pokrycie farbą oraz uzyskać trwały efekt ważne jest, żeby dokładnie usunąć poprzednie warstwy z malowanych mebli. Najlepszym rozwiązaniem jest w takim wypadku dokładne wyszlifowanie powierzchni. Potem sugerujemy przemyć meble delikatnym mydłem. Np. mydłem z oleju lnianego Polarsken. To organiczne mydło jest postrzegane w Szwecji jako najlepsze rozwiązanie do czyszczenia powierzchni. Ponadto olej lniany ma także właściwości pielęgnacyjne.

Przed nałożeniem pierwszej warstwy farby, pozostaw meble do dokładnego wyschnięcia. Kiedy poczujesz, że pierwsza warstwa jest wystarczająco twarda, możesz nałożyć drugą warstwę farby RDM. Pozwól drugiej warstwie dobrze wyschnąć. Miej na uwadze, że przy wilgotnej pogodzie i niskiej temperaturze może to potrwać nawet do tygodnia. Aby uzyskać piękny i równomierny efekt, ważne jest, aby farbę nakładać w jak najcieńszej warstwie. Dla matowego rezultatu proponujemy pokryć blat mebli (np. stołu czy szafki) warstwą lakieru TOPP. Zapewni on nie tylko ładne wykończenie, ale także utworzy wodoodporną warstwę chroniącą przed ścieraniem.

Uwaga! Jeśli drewno jest bardzo świeże lub zaimpregnowane, zaczną się z niego wydobywać naturalne soki. Zmniejsza to w znacznym stopniu przyczepność farby, dlatego lepiej jest najpierw dokładnie wysuszyć świeże drewno. Może to zająć kilka tygodni, a nawet miesiąc. Dotyczy to zwłaszcza impregnowanego drewna.

Puszka farby Moose RDM o pojemności 2 litrów pozwala na pomalowanie powierzchni ok. 20-30 m2.

Chcesz zamówić farbę do mebli RDM? Sprawdź nasz cennik na tej stronie

malowanie mebli drewnianych

Solik w kolorze Ołowiana szarość

Malujesz meble? Farba do mebli Moose Färg RDM jest naturalnie wolna od rozpuszczalników.

Dzięki temu usuwanie plam z rąk i pędzli jest dużo łatwiejsze niż w przypadku zwykłej farby. Ponadto nasza farba jest całkowicie matowa, co zapewnia wyjątkowo piękne wykończenie w przypadku mebli. Inną zaletą farb Moose Färg jest fakt, że pozostawiają one strukturę drewna widoczną, dzięki czemu meble zachowują swój autentyczny wygląd. Nie potrzebujesz podkładu, nasze farby możesz nakładać bezpośrednio na drewno, są one swoim własnym podkładem.

farba do drewna

Meble pomalowane farbą w kolorze Bohus Blå

Używając farby RDM nie ma konieczności szlifowania powierzchni pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw. Farbę naniesiesz przy pomocy wałka filcowego. Postaraj się nanieść możliwie cienką warstwę. W przeciwnym wypadku farba będzie bardziej podatna na uszkodzenia. Zachęcamy, aby pomalowaną powierzchnię pokryć warstwą bezbarwnego lakieru TOPP. Zapewnia on niemal matowe wykończenie, sprawia, że ​​meble są wodoodporne, zapobiega ich przedwczesnemu zużyciu oraz jest łatwy do czyszczenia np. roztworem mydła z oleju lnianego. Ponadto TOPP pachnie całkiem przyjemnie i tworzy twardą warstwę wierzchnią, na której mogą stać inne przedmioty.

Jeżeli masz zamiar pomalować przy użyciu farb Moose F i RDM meble takie, jak szafa, stół czy drewniana ławka, musisz pamiętać, że z czasem pojawienie się śladów użytkowania jest nieuniknione. Dla niektórych jest to dodatkowa zaleta, która nadaje meblowi charakterystyczny wygląd. Jeśli jednak zależy Ci, aby uniknąć podobnych śladów, to w przypadku przedmiotów znajdujących się wewnątrz, proponujemy zastosować nasz bezbarwny lakier TOPP.

Potrzebujesz osobistej porady? Wyślij nam e-mail: [email protected]

Zobacz również instrukcję wideo

Złóż wniosek o naszą bezpłatną kartę kolorów.