Home / Mydło z oleju lnianego Polarsken: zapach letniego słońca…

Mydło z oleju lnianego Polarsken: zapach letniego słońca…

Olej lniany to olej nienasycony, który składa się z kwasów tłuszczowych. Dzięki temu, że reaguje on z ługiem sodowym, powstało na jego bazie naturalne mydło: mydło z oleju lnianego Polarsken. Szwedzi uważają ten naturalny produkt za najlepszy środek do czyszczenia malowanych powierzchni. Dotyczy to zwłaszcza drewna, które zostało pokryte warstwą oleju lnianego jeszcze przed malowaniem. Inna nazwa tego mydła to Golvsåpa (co oznacza ‘mydło do podłogi’). Ekologiczny środek do czyszczenia farb o długiej tradycji.

Do wszystkich typów drewna: impregnowanego, struganego, malowanego. Także do kamiennych podłóg.

Mydło do drewna Polarsken można stosować do mycia drewnianych paneli czy podłogi, ale także płytek podłogowych (terakota, piaskowiec, granit czy ceramika). Usuwa zanieczyszczenia, jednocześnie pozostawiając na podłodze cienką warstwę oleju lnianego, która pielęgnuje powierzchnię i zapobiega osadzaniu się brudu. Mydło do drewna Polarsken jest specjalnie przystosowane do drewna ługowanego i olejowanego. Delikatnie myje podłogę, zapewnia dodatkową ochronę i pozostawia przyjemną powierzchnię.

Tutaj kupisz mydło z oleju lnianego Polarsken

Flax: Linum usitatissimum Mydło z oleju lnianego

Flax: Linum usitatissimum

Mydło nadaje się również do konserwacji drewna

Możesz wykorzystać nasze mydło do pielęgnacji drewna. Sprawdzi się ono na przykład, w przypadku mebli pokojowych czy kuchennych oraz drewnianych podłóg. Po zastosowaniu tego produktu, drewno nieco się wybiela i uzyskuje piękny odcień. Z kolei podłodze często nadaje efekt staromodnej i naturalnej patyny.

W rzeczywistości drewno jest bardzo łagodnie traktowane ługiem, ponieważ roztwór mydła jest lekko alkaliczny. Cały proces jest dość pracochłonny, ponieważ należy go kilkakrotnie powtarzać, ale rezultaty wynagradzają zainwestowany czas. Po prostu przemyj drewno 3 do 5 razy wodą z mydłem, pozwól mu wyschnąć i gotowe.

Mydło z oleju lnianego było w przeszłości bardzo popularne, ale produkowano je zawsze na małą skalę. Z biegiem lat ten produkt został zastąpiony brązowym mydłem, które było wytwarzane z tłuszczu i oleju zwierzęcego, odpadów świń domowych. Oczywiście w dzisiejszych czasach produkuje się różne rodzaje mydła na bazie syntetycznych detergentów.

Mydło Polarsken wytwarzamy z oczyszczonego, sterylizowanego i niemielonego surowego oleju lnianego. Jest to w 100% naturalny produkt bez sztucznych składników. Przyjazny dla środowiska i biodegradowalny. Nasze mydło gwarantuje zapach letniego słońca, ale bez dodatków zapachowych.

Mydło z siemienia lnianego jest znacznie bezpieczniejsze w użyciu niż stosowanie rozpuszczalników, takich jak terpentyna, oraz przyjemniejsze niż produkty syntetyczne. Doskonale nadaje się również do czyszczenia pędzli i odzieży, a także podłóg drewnianych i kamiennych.

Mydło z oleju lnianego

Użyj mydła z oleju lnianego Polarsaken do czyszczenia pędzli i odzieży

Wymieszaj mydło z wodą. Pozwól pędzlom oraz ubraniu dobrze się namoczyć, a następnie wypłukaj je dokładnie w ciepłej wodzie. Powtórz ten proces, jeśli to będzie potrzebne. Proporcje w tym wypadku wynoszą około 1:20 lub 1:40, co oznacza, że na 1  kubek mydła potrzebne są 3 litry wody. W przypadku odzieży możesz nałożyć nierozcieńczone mydło na brudne miejsca, a potem włożyć je do pralki i zastosować zwykły program.

Instrukcje w przypadku czyszczenia powierzchni do malowania, takich jak ogrodzenia drewniane i boazerie:

Wymieszaj 1 kubek mydła z 3 litrami ciepłej wody (proporcje są takie same jak poprzednio 1:20 lub 1:40) i dobrze zamieszaj, by mieć pewność, że mydło się rozpuściło. Możesz spryskać powierzchnię, używając puszki do sprayu lub nałożyć mieszaninę pędzlem. Pozostaw do namoczenia na około 10 minut, a następnie spłucz dużą ilością wody.

Jeśli na powierzchni znajduje się lekki mech lub zgnilizna, dodaj do mieszanki trochę chlorowego wybielacza. To dobre rozwiązanie w przypadku lekkich zanieczyszczeń. Pamiętaj, że wtedy musisz być ostrożniejszy przy nakładaniu mieszanki (zwłaszcza w przypadku ubrań).

Na drewnie widoczne są poważniejsze oznaki wpływu warunków atmosferycznych, np. czarne plamy? W takim wypadku proponujemy rozważenie silniejszego środka gwarantującego impregnację przeciwgrzybiczą. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zajrzyj tutaj: Antisvamp.

Chcesz zamówić mydło z oleju lnianego Polarsken? Kliknij tutaj

Potrzebujesz osobistej porady? Wyślij nam e-mail: [email protected]

Zobacz również instrukcję wideo

Złóż wniosek o naszą bezpłatną kartę kolorów.