Home / Farba do drewna na zewnątrz

Farba do drewna na zewnątrz

Farby Moose Färg to idealny produkt do pomalowania płotu albo szopki na narzędzia

Aby cieszyć oko pięknem altany albo ogrodzenia tak długo, jak to możliwe, wymagana jest regularna konserwacja. Potrzebna jest Ci farba przeznaczona do drewna na zewnątrz. Działanie promieni UV, wahania temperatury, deszcz i wiatr mogą bardzo źle wpłynąć na kondycję drewnianych konstrukcji. Komórki drewna na powierzchni obumierają, co przyspiesza proces starzenia. Z kolei naturalny olej budujący drewno wysycha i stopniowo staje się ono coraz bardziej sztywne. W konsekwencji zwiększa się ryzyko popękania, a nawet złamania się drewna. Dlatego tak wielu z naszych klientów decyduje się pomalować swoją szopkę na narzędzia albo wiatę ogrodową przy pomocy farby Moose Färg.

Jak malować konstrukcje ogrodowe z Moose Färg

Ściany altan, wiat czy innych konstrukcji ogrodowych najczęściej buduje się z drewna świerku lub sosny. Może być ono impregnowane, ale nie jest to konieczne. Przed nałożeniem farby trzeba takie drewno oczyścić (odtłuścić). Zachęcamy, żeby wykorzystać w tym celu mydło z naturalnego oleju lnianego Moose Polarsken. Z kolei nowe (świeże) drewno należy przeszlifować gruboziarnistym papierem ściernym.

Farba do drewna na zewnątrz musi zostać nałożona na odpowiednio przygotowaną powierzchnię. Dlatego sprawdź, czy warstwa farby, którą powierzchnia jest pokryta w tej chwili, nie łuszczy się i nie znajdują się na niej pęknięcia? Jeśli nie, to jest ona w dobrym stanie. Bardzo ważne jest, aby podłoże farby także się nie łuszczyło. Dlatego to również trzeba  gruntownie sprawdzić, a w miejscach, w których się łuszczy, całą część luźnej farby należy dokładnie usunąć. Użyj w tym celu gruboziarnistego papieru ściernego. Postaraj się pocierać zgodnie z kierunkiem włókna drzewnego, a nagromadzony kurz usuń przy użyciu wody z mydłem. Poczekaj, aż drewno wyschnie, a następnie znowu je nieco oszlifuj. Dzięki temu system ochronny będzie przylegał idealnie.

Farba do drewna na zewnątrz Moose Färg jest tym, czego szukasz? Kliknij tutaj

farba do drewna na zewnątrz

Domek ogrodowy dla dzieci (Åmål Grön)

Farba do drewna na zewnątrz: malowanie altany czy ogrodzenia

Zależy Ci na nieprzezroczystym matowym efekcie? Farba Moose F Moose Färg gwarantuje, że na powierzchni nadal będą widoczne słoje drewna i nie utworzy się gruba warstwa. Ta farba świetnie nadaje się do malowania np. drewnianych domków dla dzieci. Jeżeli zdecydujesz się wybrać właśnie tę farbę, to zapewnia ona długotrwałą ochronę i wymaga mniej konserwacji.

Przezroczysta farba Moose Färg do malowania powierzchni wewnętrznych, Storuman Skydd, sprawia, że struktura ​​drewna pozostaje dobrze widoczna. Sama farba jest bezbarwna i gwarantuje ładny, naturalny efekt. Pamiętaj, że jeśli nałożysz tę farbę na powierzchnię wystawioną na działanie promieni słonecznych przez większą część dnia, to będzie ona wymagała więcej konserwacji. Ten przezroczysty „filtr przeciwsłoneczny” trzeba regularnie odświeżać.

Półprzezroczysta farba z efektem “whitewash”: Dimma pokrywa drewno lekko zabarwioną “mgiełką”. Jest więc idealnym rozwiązaniem, jeśli zależy Ci na dekoracyjnym efekcie. Z kolei, jeżeli chcesz dokładnie pokryć altankę albo płot farbą, to będzie Ci potrzebna farba do drewna na zewnątrz: Moose F.  Ten produkt niemal “zlewa się” z drewnem w całość i naprawdę wydobywa jego strukturę. Innymi słowy: drewno pozostaje drewnem!

Chcesz użyć kilku kolorów? Przetestuj kombinacje kolorów  Moose Färg.

Potrzebujesz osobistej porady? Wyślij nam e-mail: [email protected]

Zobacz również instrukcję wideo

Złóż wniosek o naszą bezpłatną kartę kolorów.