Home / Malowanie drewnianych mebli ogrodowych

Malowanie drewnianych mebli ogrodowych

Malowanie i ochrona drewnianych mebli ogrodowych

Masz w planach malowanie drewnianych mebli ogrodowych? Wybierz najlepszą dla siebie farbę. Polecamy zwłaszcza Farbę RDM. Zastanawiasz się, jak naturalnie zaimpregnować meble drewniane? Nasz produkt Pensar nadaje się do tego idealnie! Chroni on drewniane meble, tworząc na nich konserwującą i wodoodporną powłokę.

Zabezpieczone w ten sposób meble ogrodowe (ale nie tylko) będą cieszyć Twoje oko przez lata. Pansar zapewnia dłuższą trwałość naturalnego koloru drewna i zapobiega wnikaniu w nie wody. Dodatkowo będzie chronić je także przed brudem i pleśnią. Czyszczenie powierzchni pokrytej produktem Pansar jest dużo łatwiejsze. Efekt działania promieni ultrafioletowych będzie dużo wolniejszy i równomierny.

malowanie drewnianych mebli ogrodowych

Konserwacja drewnianych mebli ogrodowych

Pansar Lätt to produkt działający błyskawicznie, szczególnie w przypadku mebli ogrodowych, ale jego stosowanie trzeba regularnie powtarzać. W przypadku mebli pozostających na zewnątrz – co najmniej raz w roku. Nie wpływa on w dużym stopniu na efekt kolorystyczny.

Pansar można stosować na wszystkich rodzajach drewna. Gwarantuje on ochronę przed grzybami, glonami i zarodnikami. Drewno jest znacznie mniej podatne na gnicie, proces starzenia się jest spowolniony. Ponieważ Pansar zapobiega wchłanianiu wody, w konsekwencji chroni także przed pękaniem i deformacją drewna.

Potrzebujesz sprawdzonego produktu do konserwacji mebli drewnianych? Sprawdź naszą ofertę

Regularne stosowanie naszego produktu niesie ze sobą wiele korzyści. Pansar marki Moose Färg to zawsze dobry wybór. Konserwacja mebli przy jego użyciu pozwoli Ci cieszyć się pięknem Twoich mebli przez wiele lat.

Po zastosowaniu Pansar 1+2 kolor drewna jest  ciemniejszy i bardziej intensywny. Jest to “efekt uboczny” potraktowania drewna produktem Pansar 2. Zawiera on olej i wzmacnia działanie pierwszej warstwy (Pansar1). Po upływie kilku miesięcy naturalny kolor drewna powoli powraca i staje się bardziej widoczny.

Użyj Pansar firmy Moose Färg, aby zaimpregnować drewniane meble ogrodowe

Jeśli szukasz dobrego produktu do impregnacji swoich drewnianych mebli, to nasza oferta jest stworzona dla Ciebie. Impregnacja przy użyciu produktu Pansar gwarantuje, że drewno zachowa swój naturalny wygląd i piękny kolor. Taki efekt jest zawsze ładniejszy niż wyblakłe, niezabezpieczone przed działaniem czynników zewnętrznych drewno. Dlatego wybór jest prosty. Użyj naszych produktów i ciesz się pięknem swoich drewnianych mebli dłużej. Dwustopniowy zabieg (Pansar 1+2) zabezpieczy drewno przed działaniem wilgoci.

W konsekwencji nie musisz martwić się o grzyby czy glony, które uszkodzą Twoje meble. Samo drewno zdecydowanie dłużej zachowuje swój naturalny kolor. Proces starzenia nie jest całkowicie zatrzymany, ale w znacznym stopniu zostaje on spowolniony. Oczywiście czyszczenie drewnianych mebli pozostaje koniecznością od czasu do czasu. Należy jednak mieć na uwadze, że dzięki zastosowaniu naszych produktów, jest to dużo łatwiejsze. Dlatego Pansar jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą cieszyć się pięknem swoich mebli bez konieczności zbyt częstego ich czyszczenia.

Jeżeli zdecydujesz się na zakup tego produktu, to mamy dla Ciebie 4 różne opcje. Możesz kupić Pansar 1+2 do pokrycia 13m2 lub 30m2, Pansar Lätt (w języku szwedzkim: wersja light) oraz olej do czyszczenia i pielęgnacji Pansar C. Ten ostatni produkt jest przeznaczony do stosowania na drewno wcześniej zaimpregnowane przy użyciu Pansar. Pozwala on na zachowanie głębokiego ciemnego koloru na dłużej. Należy go stosować regularnie.

Sprawdź pełną ofertę produktów Pansar tutaj

Wodoodporna ochrona dla drewnianych mebli ogrodowych

Zarówno malowanie drewnianych mebli ogrodowych, jak i ich pielęgnacja jest możliwe z naszymi produktami.  W ofercie Moose Färg mamy wiele produktów, które mają na celu zabezpieczenie drewna i zapewnienie mu możliwie długiej żywotności. Pansar jest idealnym rozwiązaniem, które sprawdza się szczególnie w przypadku drewnianych mebli.

Dawniej do pielęgnacji drewna stosowano przede wszystkim produkty na bazie oleju. Niestety, pod wpływem działania promieni UV oraz wilgoci, olej rozkłada się. W konsekwencji często przed upływem roku konieczne jest pokrycie powierzchni nową warstwą impregnatu.

Dzięki Pansar firmy Moose Färg ten problem należy już do przeszłości. Jeżeli skorzystasz z naszego produktu Pansar 1+2, to możesz być pewien, że Twoje drewniane meble będą zabezpieczone na kolejne 10-15 lat. Pansar Lätt jest łatwiejszy i szybszy w użyciu, ale w przypadku zastosowania tego produktu, konieczne jest powtórzenie zabiegu jeszcze przed upływem roku.

Produkt oparty jest na nanotechnologii i składa się głównie z dwutlenku krzemu (piasku). Wnika głęboko w drewno, tworząc trwałą, paroprzepuszczalną i oddychającą powierzchnię.

Taka powłoka chroni drewno przed wodą i promieniowaniem UV. Spowalnia proces starzenia i pozytywnie wpływa na jakość drewna. Z Pansarem możesz oczywiście impregnować nie tylko swoje drewniane meble. Powłoką ochronną można również pokryć drewniane tarasy, konstrukcje, domy, elewacje, meble ogrodowe i sauny. Możesz stosować go zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Film instruktażowy malowanie drewnianych mebli ogrodowych

Potrzebujesz osobistej porady? Wyślij nam e-mail: [email protected]

Zobacz również instrukcję wideo

Złóż wniosek o naszą bezpłatną kartę kolorów.