Home / Moose F – oddychająca farba do wszystkich rodzajów drewna

Moose F – oddychająca farba do wszystkich rodzajów drewna

Domek ogrodowy

Domek ogrodowy w perłowoszarym kolorze Kiruna Grå

Oddychająca farba do drewna: surowego, impregnowanego, bejcowanego

Oddychająca farba do drewna Moose F jest stworzona na bazie modyfikowanego oleju lnianego (alkidowego), ale jest w pełni rozpuszczalna w wodzie i ma konsystencję emulsji (“majonezu”) składającej się z drobnych kropelek oleju. Nadaje się do wszystkich rodzajów drewna: impregnowanego, struganego czy bejcowanego – nie ma to znaczenia. Farby można bez obaw użyć do malowania powierzchni znajdujących się wewnątrz np: tynk, tapeta, płyta gipsowo-kartonowa czy płyta MDF. Idealnie nadaje się do malowania cedru kanadyjskiego albo sosny oregońskiej.

Kup farbę Moose F tutaj

Z kolei w przypadku metalu (z wyjątkiem gwoździ i śrub) lepiej zdecydować się na inną farbę. Jeżeli chcesz na nowo pomalować już pomalowane panele, proponujemy wybrać farbę Moose RDM, która stanowi w tym wypadku bardzo dobrą alternatywę. Polecamy ją szczególnie przy malowaniu ram okiennych, drzwi oraz mebli.

Zobacz, jak wyglądają domy pomalowane przy użyciu farby Moose F:

Farba o otwartej, oddychającej strukturze

Po nałożeniu nie tworzy się na powierzchni widoczna warstwa, jak to często ma miejsce w przypadku „zwykłej” farby na bazie żywicy akrylowej. Dzięki temu powierzchnia „oddycha”, a co za tym idzie, farba nie łuszczy się przy rozszerzaniu i kurczeniu. Farba ma właściwości hydrofobowe i konserwujące. Oznacza to, że krople wody ześlizgują się po pomalowanej powierzchni.

Nakładanie farby jest łatwe. Ze względu na matowy charakter ślady pociągnięć pędzla nie są widoczne. W większości przypadków wystarczy nałożyć dwie warstwy (czasami potrzebna jest trzecia warstwa, jeśli drewno „ssie kolor” i kiedy używasz jasnych kolorów, zwłaszcza bieli). Jeśli chcesz pomalować na biało duże powierzchnie, proponujemy najpierw „zagruntować” je przy pomocy farby Moose F i użyć RDM do nałożenia ostatniej warstwy. Stosowanie podkładu nie jest konieczne, ponieważ farba Moose F jest jednocześnie farbą podkładową.

Chcesz zamówić oddychającą farbę do drewna Moose F? Kliknij tutaj

Oddychająca, matowa farba do drewna: łatwa w nakładaniu i nie odpryskuje

Skład farby Moose F jest oparty na wiekowej recepturze, ale został wzmocniony zmodyfikowanymi olejami naturalnymi: olejami alkidowymi. Użycie farby Moose F gwarantuje uzyskanie pięknego matowego wyglądu, charakterystycznego dla szwedzkiego krajobrazu. Farba ma przyjemny zapach, jest w pełni rozpuszczalna w wodzie i z łatwością się rozprowadza.

Przy malowaniu nie sposób uniknąć plam. Te na dłoniach i ubraniach można szybko usunąć przy użyciu wody. Nasza farba nie zawiera bowiem rozpuszczalników.

Ten typ farby można również stosować do malowania surowego albo wyblakłego drewna, ale najlepiej sprawdza się ona w przypadku gładko struganego impregnowanego drewna. Farbę do drewna Moose F można również stosować na starą bejcę lub starą farbę, pod warunkiem, że powierzchnia nie łuszczy się, jest czysta, wolna od smaru i jest lekko oszlifowana.

Ponieważ oddychająca farba do drewna Moose F nie odpryskuje, zawsze możesz pomalować powierzchnię raz jeszcze albo poprawić poprzednią warstwę. Nie należy jednak zapominać o odpowiednim przygotowaniu powierzchni przed nałożeniem farby. Trwałość końcowego rezultatu zależy od wielu czynników. W porównaniu do warunków panujących w Szwecji polski klimat jest mniej wilgotny. Mimo tego także tutaj farba zapewnia trwały efekt, nawet do 4-5 lat. W Szwecji nie jest wyjątkiem, że pomalowana powierzchnia utrzyma swój wygląd nawet do 20 lat.

oddychająca farba do drewna

W jaki sposób nakładać farbę Moose F?

Po nałożeniu pierwszej warstwy pozwól farbie dokładnie wyschnąć. Pamiętaj, że w niższej temperaturze czas suszenia jest znacznie dłuższy. Jeżeli zbyt szybko nałożysz drugą warstwę, to może spowodować, że pierwsza się rozpuści. Przez co Ty będziesz musiał czekać o wiele dłużej z nałożeniem kolejnej warstwy. Bardzo istotne jest również, aby upewnić się, że w ciągu pierwszych 2 dni od malowania powierzchnia nie będzie narażona na ulewny deszcz.  Może się zdarzyć, że farba wchłonie wtedy wilgoć i ponownie stanie się miękka. W najgorszym wypadku może zacząć lekko „odchodzić” od powierzchni. Oczywiście zmiękczona w ten sposób farba ponownie wyschnie, ale cały proces potrwa dłużej. Do ostatecznego wykończenia warto użyć wałka do malowania. Farba Moose F jest w pełni odporna na wodę i warunki pogodowe po tygodniu od malowania.

Zwłaszcza w przypadku mebli i drzwi, postaraj się nie używać ich przez tydzień od momentu ich pomalowania. Po upływie tego okresu farba wystarczająco stwardnieje. Jeśli zależy Ci na trwalszym i solidnym rezultacie dla Twoich ram okiennych, drzwi czy mebli, proponujemy wybrać farbę Moose Färg RDM.

Przygotowanie malowanego i impregnowanego drewna

Do oczyszczenia drewna możesz użyć Moose Polarsken, a potem przeszlifować je grubym papierem ściernym (gradacja P80). Powierzchnia nie może pod żadnym pozorem pozostawać błyszcząca, należy przeszlifować górną warstwę, aby uzyskać optymalną przyczepność.

Ważne jest także, aby na dużej powierzchni nie występowało naprzemiennie pomalowane i niepomalowane podłoże. Najlepiej, jeśli jest ono jednolite.  W przeciwnym wypadku ta różnica może być nadal widoczna po nałożeniu farby. Jeśli jednak farba na malowanej powierzchni jest gładka lub występują jedynie niewielkie ślady poprzedniej warstwy, farba do drewna Moose F jest idealnym rozwiązaniem.

W przypadku wątpliwości sugerujemy, użycie farby Moose Färg RDM do trudnych elementów, takich jak framugi okienne i drzwiowe oraz drzwi. Wskazane jest również, aby duże białe powierzchnie (zagruntowane przy użyciu farby Moose F), pokryć warstwą farby RDM na końcu.

Chcesz pokryć podłogę schody lub blat warstwą odporną na zużycie? Wykorzystaj w tym celu Topp, naszego łatwego w użyciu lakieru do podłóg.

Zamów tutaj: TOPP bezbarwny lakier matowy.

Oddychającą farbę do drewna Moose Färg F kupisz w pięknych naturalnych kolorach:

  • Falu RödSzwedzka czerwieńMoose Färg Falu Röd (Szwedzka czerwień)
  • Vasa SvartGłęboka czerńMoose Färg Vasa Svart (Głęboka czerń)
  • BlytungsgråOłowiana szarośćMoose Färg Blytungsbrå (Ołowiana szarość)
  • Skiffer GråPopielatyMoose Färg Skiffer Grå (Popielaty)
  • Kiruna GråPerłowa szarośćMoose Färg Kiruna Grå (Perłowa szarość)
  • SommerblåLetni błękitMoose Färg Sommerblå (Letni błękit)
  • Bohus BlåSzwedzki błękitMoose Färg Bohus Bla (Szwedzki błękit)
  • Ljus BlåJasnoniebieskiMoose Färg Ljus Blå (Jasnoniebieski)
  • Victoria GrönCiemnozielonyMoose Färg Victoria Grön (Ciemnozielony)
  • Dalarna GrönSzwedzka zieleńMoose Färg Dalarna Grön ( Szwedzka zieleń)
All Moose Färg colors »

Potrzebujesz osobistej porady? Wyślij nam e-mail: [email protected]

Zobacz również instrukcję wideo

Złóż wniosek o naszą bezpłatną kartę kolorów.