Home / Usuwanie pleśni z drewna

Usuwanie pleśni z drewna

Czyszczenie przy użyciu letniej wody i mydła z oleju lnianego

Farby Moose Färg pozwalają uzyskać przyjemny dla oka efekt. Jak radzić sobie jednak z zabrudzeniami? Usuwanie pleśni z drewna nie należy do łatwych zadań. Jeśli chcesz zapobiec utworzeniu się na malowanych powierzchniach grzybów i pleśni, zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Odciski palców są zazwyczaj widoczne w formie nieco jaśniejszych plam. Wystarczy lekko przetrzeć je wilgotną szmatką, aby całkowicie zniknęły. Plamy ptasich odchodów, można łatwo usunąć przy użyciu letniej wody z dodatkiem niewielkiej ilości mydła z oleju lnianego (lub innego łagodnego detergentu). Potem trzeba przemyć powierzchnię czystą wodą. Farby Moose Färg są odporne na lekkie czyszczenie (miękka szczotka, ściereczka), pozostają jednak wrażliwe na ścieranie. Dlatego dla powierzchni, które tego wymagają (np. podłogi, stoły), pamiętaj o zastosowaniu naszego  bezbarwnego lakieru Topp.

Konserwacja bez konieczności szlifowania

Farby Moose Färg są wyjątkowo łatwe w pielęgnacji. W zależności od lokalizacji okres pomiędzy pierwszym a kolejnym malowaniem może wynosić nawet do 5 lat. Przed nałożeniem nowej warstwy, wystarczy wyczyścić powierzchnię wodą z odrobiną mydła. Zazwyczaj wystarczy w tym celu wąż ogrodowy i szczotka do usunięcia poważniejszych zabrudzeń. Po oczyszczeniu, nową warstwę można nakładać bezpośrednio na powierzchnię. Nie jest konieczne szlifowanie. Pomalowana w ten sposób na nowo powierzchnia musi najpierw dobrze wyschnąć. Nowa warstwa powinna pozostać w dobrym stanie przez kolejne 5-7 lat.

usuwanie pleśni z drewna

Domek na narzędzia w kolorze Vasa Zwart

Usuwanie pleśni i glonów z drewna

Farby Moose Färg to produkty ekologiczne i zawierają minimalną ilość biologicznego środka konserwującego. W większości przypadków jest to wystarczające i nie ma potrzeby stosowania żadnych specjalnych środków.

Bywają jednak okoliczności, które wymagają podjęcia dodatkowych kroków. Może się tak zdarzyć, np. jeśli środowisko jest wilgotne (w lesie, w krzakach itp.) lub wentylacja nie jest optymalna. Wentylacja jest słowem kluczowym, kiedy chodzi o tworzenie się pleśni. Jeśli drewno ma bowiem szansę dobrze wyschnąć, szansa na powstanie grzyba jest niewielka.

Aby uniknąć powstania pleśni, możesz nałożyć na drewno nasz produkt – Moose Färg Forebyg, zanim pomalujesz powierzchnię. Wystarczy spryskać nim drewno lub nałożyć go przy użyciu delikatnej szczoteczki. Potem można będzie nałożyć warstwę farby. Środek przeciwgrzybiczny Grund możesz także zastosować przy konserwacji powierzchni. Po prostu wyszczotkuj nim drewno, odczekaj, a następnie pomaluj powierzchnie na nowo.

Usuwanie glonów jest najłatwiejsze

Glony można usunąć przy użyciu wody z mydłem (Polarsken). Zalecamy dodawanie do mydlin (przyjaznego dla środowiska) wybielacza. Glony nie lubią chloru. Pamiętaj, żeby odpowiednio się w takim wypadku zabezpieczyć i uważać na swoje ubrania.

Sprawdź naszą ofertę tutaj

 

 

Potrzebujesz osobistej porady? Wyślij nam e-mail: [email protected]

Zobacz również instrukcję wideo

Złóż wniosek o naszą bezpłatną kartę kolorów.